en-USfa-IR
پنجشنبه, 02 بهمن,1399
 
محصولات آناهیل
کمينه
Text/HTML

آناهیل (بروملین )

موارد مصرف :
کاهش التهاب و تسریع بهبود زخمهای جراحی و سوختگی
ترمیم جای زخم (Scar)
رفع خونمردگی (Ecchymosis ) و کبودی(HEMATOMA)

مکانیسم عمل آناهیل:
1- فعال کردن کلاژناز (آنزیمی که باعث لیز و تخریب کلاژن می شود.) چون در محل زخم کلاژن به صورت نامنظم و برجسته تشکیل می شود، فعال شدن کلاژناز باعث تخریب  این کلاژن ها می شود و جای زخم  باقی نمی ماند.
2- بروملین با اثر بر سیستم انعقاد خون ، باعث کند شدن روند تشکیل لخته خون می شود که این امر مانع ایجاد کبودی و خون مردگی می شود. بروملین چگونه بر روند انعقاد خون اثر می گذارد؟
پروترومبین ماده ای پروتئینی در خون است که در کبد ساخته می شود و طی مراحلی تبدیل به ترومبین می شود، که ترومبین باعث تبدیل فیبرینوژن ( پروتئین محلول در خون ) به فیبرین (پروتئین رشته ای نا محلول که ساختار شبکه ای لخته را می سازد.) می شود.  
بروملین اثرات مهاری در روند تبدیل پروترومبین به ترومبین دارد، در نتیجه در نهایت فیبرین کمتری تشکیل می شود و لخته کمتر ایجاد می شود و کبودی و خون مردگی کمتر اتفاق می افتد.
از طرف دیگر بروملین باعث کاهش سطح فیبرینوژن سرم خون می شود، که در نهایت فیبرین و لخته کمتری ایجاد می شود.(مطالعه روی موش ها !!! )
3- پلاسمینوژن ماده ای پروتئینی در خون است که توسط کبد ساخته می شود و وارد جریان خون می شود که طی مراحلی تبدیل به پلاسمین می شود. پلاسمین آنزیم پروتئولیتیک می باشد( یعنی باعث لیز و تخریب پروتئین می شود).
بروملین باعث تسریع روند تبدیل پلاسمینوژن به پلاسمین می شود، که در نهایت پلاسمین لخته خون را لیز می کند که به نفع عدم ایجاد کبودی و خون مردگی می باشد.


مقدار مصرف:
روزانه 1 تا 3 کپسول یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد غذا مصرف شود.

عوارض جانبی:  
عارضه ناخواسته جدی ناشی از مصرف بروملین در دوزهای درمانی توصیه شده، گزارش نشده است.کسانی که به آناناس ،لاتکس، گندم، کرفس، پاپائین، هویج ، رازیانه و گرده گیاه حساسیت دارند ممکن است به بروملین نیز حساسیت داشته باشند. مصرف این مکمل در برخی افراد به ندرت ممکن است باعث تهوع،استفراغ،اسهال، واکنش ها ی پوستی و خون ریزی شود.

هشدارها و احتیاط:
در بیماران هموفیلی و دارای مشکلات انعقادی ، ضربان قلب نامنظم و تاکی کاردی ، نارسایی کبد و کلیه،  و آسم  با احتیاط و زیر نظر پزشک مصرف گردد . توصیه می شود دو هفته قبل از جراحی قطع شود، و 24-48 ساعت بعد از جراحی مجددا مصرف شود.

 تداخلات :
مصرف بروملین جذب آنتی بیوتیکهائی مانند آموکسی سیلین و تتراسیکلین را بالا می برد.

مصرف همزمان بروملین با داروهای رقیق کننده خون، ضد انعقادها و ترومبولیتیک ها ریسک خونریزی را بالا می برد.

بارداری و شیردهی:
اطلاعات کافی از ایمن بودن مصرف بروملین در دوران بارداری و شیردهی در دسترس نمی باشد.

                                                         


تمام حقوق وب سایت برای شرکت دارو گستران مبین محفوط است